Hodowla awokado

Awokado właściwe ( Persea americana) jest drzewem kulistym, w naturalnych warunkach osiąga 8-10 metrów. Pochodzi z Ameryki Środkowej.
Hodowla Większe rośliny należy przesadzać raz w roku wczesną wiosną, a następnie umieścić w chłodnym zacienionym miejscu i obficie podlewać. Latem należy nawozić raz na 2 tygodnie, starsze rośliny można wystawić na zewnątrz. Zimą rośliny nie powinny przebywać w temperaturze niższej niż 10-15 stopni. Rośliny lubią dużą wilgotność powietrza. Jeśli wilgotność jest za mała mogą usychać końcówki liści. Końcówki liści mogą usychać również ze względu na przelewanie awokado.
Rozmnażanie z pestki Z owocu awokado należy wyjąć pestkę, oczyścić i na 48 godzin włożyć do letniej wody. Po tym czasie wyjmujemy pestkę z wody i obieramy z brązowej skórki. Przygotowaną pestkę należy nabić na wykałaczki z trzech stron i taką konstrukcję opieramy na brzegach słoika tak, aby okrągły koniec pestki był zanurzony w wodzie a ostry koniec wystawał ponad naczynie. Dolny koniec nasiona musi być cały czas zanurzony w wodzie. Tak przygotowane nasiono odstawiamy w ciepłe i ciemne miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *