Rozkrzewianie tamaryndowca

Jakiś czas temu tamarynd zaczął się rozkrzewiać, teraz ma już trzy boczne łodygi. Na dole rośliny kilka najstarszych listków wyschło i opadło, ale roślina cały czas rośnie. Zresztą zobaczcie sami 🙂

tamarynd 03.10.13

 1. Przydatna strona i wspaniałe rośliny :] Ciekawa jestem, czy twój tamaryndowiec zawsze będzie tak dobrze rósł, bo one potrafią nagle uschnąć, nawet gdy zostały im zapewnione najlepsze warunki. Coś jest takiego w naszym klimacie, że je zabija znienacka. Mam jednak nadzieję, że nie spotka cię ta tragedia.

  Pozdrawiam
  PZ

  • Na Twojej stronie widziałam, że w 2011 opisywałaś tamaryndowca. Czy udało CI się, aby przetrwał zimę? Zimował w mieszkaniu czy w jakiejś niższej temperaturze?

   • Wciąż go mam i staram się odnaleźć powód, dlaczego na przemian pojawiają się i usychają młode liście, przez co cały czas jakby stoi w miejscu. Jest to znany problem, który następuje mniej więcej po tym, gdy roślina zaczyna się rozkrzewiać. Choć często się zdarza, że pada, zanim jeszcze dojdzie do tego etapu. Na razie jestem w trakcie eksperymentu, który jeśli poskutkuje i ocali roślinę, opiszę na swoim blogu. To jednak długotrwały eksperyment, więc może trochę potrwać. Tamaryndowca zimowałam w mieszkaniu, na parapecie, na słonecznym miejscu i w temperaturze pokojowej. Tak mu było najlepiej.

    Pozdrawiam
    PZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *