Młode nashi

Ostatniej zimy 2 razy próbowałam wysiać nasiona nashi, niestety nic nie wykiełkowało.

Pod koniec maja przyjechała do mnie mała roślinka nashi, rośnie dobrze, pojawiają się u niej nowe liście. 26.05 wyglądała tak jak na zdjęciu.

nashi 26.05.13

 1. jak pozostałe roślinki? trzymają się? ja mam problem z tamarillo, nie wiem jak nim się zajmować, bo na dworzu telepie się na wietrze a w domu wypuszcza zdeformowane liście,

 2. Hej 🙂
  Wszystkie trzymają się dobrze, passiflora ma nowe liście, czerwone listki lichi odbarwiły się na zielono, jeszcze nie ma nowych listków a na granacie pojawiają się nowe listki, ale tylko w 2 miejscach. Nasion jeszcze nie wysiałam.
  Co do tamariilo to u mnie rosło w mieszkaniu blisko zachodniego okna. Deformacje liści pojawiły się u mnie jesienią jak miły mało światła.
  A jak ma się melon, zakwitł u Ciebie?
  Na moim pojawiły się zalążki pąków, ale nie urosły i odpadły.
  Pozdrawiam serdecznie.

 3. jeszcze nie kwitnie, był zaatakowany przez przędziorka, zrobiłem z nim pewien eksperyment, dwa wsadziłem w ogrodzie, a dwa w doniczki i te w ogrodzie lepiej dają sobie radę, co mnie bardzo dziwi, puściły gałązki boczne, zobaczymy co będzie dalej, może zakwitną dopiero w lipcu. Z tamaryndem też wszystko w porządku?

 4. a tak, tamaryn ma się dobrze, wypuścił sporo nowych listków, właściwie co kilka dni pojawia się następny 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *