Bananowiec z Lidla

W kwietniu kupiłam w Lidlu małą sadzonkę bananowca. Wsadziłam ją do ziemi kwiatowej i stoi na zachodnim oknie. Ma dość dużo światła, w godzinach popołudniowych stoi w słońcu, ale dość krótko.

Pod koniec kwietnia bananowiec wyglądał tak:

banan 28.04.13Bananowiec jest potężną byliną (osiąga do 10m wysokości). Z podziemnego kłącza wyrasta nibyłodyga ze ściśle przylegających do siebie pochew liściowych. Liście mogą osiągać nawet kilka metrów długości. Często są postrzępione przez wiatr.

Uprawa: Bananowiec wymaga ciepła, słońca i wilgotności. Roślina potrzebuje wysokiej temperatury (w okresie spoczynku ponad 15st), dobrze czuje się w nasłonecznionych stanowiskach. Gleba powinna być żyzna i dobrze napowietrzona. Nawozić najlepiej nawozami do roślin zielonych zgodnie z instrukcją.

Bananowiec lubi być obficie podlewany. Najlepiej podlewać obficie, ale nie bardzo często. W sezonie letnim może wymagać podlewania co 2 dni, natomiast w okresie spoczynku podlewamy do 7-10 dni mniej obficie. Przez cały rok dobrze jest zraszać liście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>