Pitaja, smoczy owoc – uprawa

Hylocereus undatus, pitaya, pitaja, pitahaya, smoczy owoc jest kaktusem, pochodzi z Meksyku i Ameryki Środkowej. Mam bardzo charakterystyczne owoce – biały miąższ z czarnymi pestkami w różowej skórce.

Roślina jest przystosowana do życia w suchym klimacie, toleruje mało żyzne gleby i upał. Powinna mieć dużo światła, ale letnie zbyt silne słońce może powodować poparzenia. Trzeba uważać, aby pitai nie przelewać. Od poparzeń lub przelania pitaja może zacząć gnić.

Rozmnażanie z pestki Twarde czarne nasiona trzeba dokładnie oczyścić z resztek miąższu. Nasiona wysiewamy w przepuszczalnej glebie (ziemia + piasek + żwir), nie ma potrzeby przysypywania nasion glebą, jedynie lekko wciskamy je w podłoże.
Ziemia powinna być cały czas lekko wilgotna, ale nie może zalegać w niej woda. Nasiona i później małe siewki najlepiej oszczędnie zraszać a nie podlewać.stat4u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>