Pierwsze liście

Roślinka dobrze przetrwała wsadzenie do ziemi. Od przesadzenia jest w dość jasnym miejscu, ale bezpośrednie światło słoneczne na nią nie pada. Przez pierwszych kilka dni ochraniałam roślinkę od chłodnego świeżego powietrza plastikową butelką.

2 myśli nt. „Pierwsze liście

 1. Szukając wiadomości na temat Szarańczynu strąkowego trafiłam do Ciebie.
  Gdzie planujesz go uprawiać bo informacje podają,że wytrzymuje do – 10 st.C ?
  Chce kupić nasiona i tez spróbować dlatego skrupulatnie będę śledzić twoje poczynania.
  Pozdrawam

  • Planowałam w początkowym okresie uprawiać go w mieszkaniu, tak długo jak to będzie możliwe. Później albo na osłoniętym tarasie, albo jeśli już będę miała taką możliwość to w ogrodzie zimowym.
   Szarańczyn w początkowym okresie dość wolno rośnie, półroczna roślinka miała u mnie zaledwie kilka centymetrów wysokości, więc zakładałam, że dość długo będzie się mieścić w mieszkaniu.
   Niestety kilka dni temu szarańczyn usechł. W ziemi pojawiły się małe ledwie widoczne szkodniki które najprawdopodobniej zaatakowały korzenie i nie udało mi się już uratować roślinki.
   Osobiście szarańczyna polecam i będę sama chciała ponownie wysiać roślinkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>